facebook:
polecamy:

Polski Związek Alpinizmu

 

Bielski  Klub  Alpinistyczny

VI Festiwal Górski Wondół Challenge

W imieniu organizatorów zapraszamy na VI Festiwal Górski Wondół Challenge, który odbędzie się w pierwszy weekend marca w Szczyrku. Zaprezentowane będzie wiele filmów, w tym najnowsze filmy z Banff Mountain Film Festival, wystaw zdjęć oraz prezentacji o tematyce górskiej i eksploracyjnej.
Tradycyjnie nie zabraknie otwartych szkoleń z zakresu bezpieczeństwa w górach i pierwszej pomocy oraz widowiskowych pokazów technik ratowniczych organizowanych przez Grupę Beskidzką GOPR oraz festiwalowego przedszkola dla najmłodszych.
Nowością będą warsztaty: fotograficzne oraz warsztaty skiturowe oraz spotkania z autorami książek, między innymi z Martyną Wojciechowską, prof. Zdzisławem Rynem, Agnieszką Korpal i Dominikiem Szczepańskim.
Główną atrakcją będą prelekcje gości, wśród nich m.in: Sebastan Kawa, wielokrotny Mistrz Świata – człowiek, który jako pierwszy przeleciał szybowcem nad Himalajami, podróżnik i obieżyświat Łukasz Supergan, wspinacz i eksplorator Janusz Gołąb, Andrzej Marcisz – jeden z najbardziej utytułowanych wspinaczy sportowych, Joanna Lipowiczan i Bartosz Malinowski prosto z Wielkiego Szlaku Himalajskiego, pretendentka do zdobywczyni Korony Ziemi Miłka Raulin oraz legendy himalaizmu: Ryszard Pawłowski i Krzysztof Wielicki.
Jak co roku w trakcie Festiwalu Górskiego Wondół Challenge odbędzie się RMD Winter Run Biegpod Górę, który będzie jednocześni otwarciem sezonu Montrail Ligi Biegów Górskich 2016. Organizatorzy przygotowali wiele dodatkowych atrakcji i niespodzianek, o których będą systematycznie informować na swoich stronach internetowych: www.wondol-challenge.pl i www.facebook.com/WondolChallenge.

14_plakat_wondol_challenge_2016

VI Festiwal Górski Wondół Challenge
5.03.2016 – 06.03.2016
Szczyrk CKiRl Orle Gniazdo
Bilety 25 zł / dzieci do lat 12 wstęp wolny dostępne w dniu imprezy w Biurze Festiwalu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *