facebook:
polecamy:

Polski Związek Alpinizmu

 

Bielski  Klub  Alpinistyczny

Alpy Walijskie – relacja z wyjazdu klubowego

W dniach od 9 do 15 sierpnia działaliśmy w Alpach Walijskich w rejonie Zermatt. Uczestnikami wyjazdu klubowego byli: Katarzyna Zapalska, Arkadiusz Stryczniewicz, Tadeusz Stwora, Maciej Kopeć i piszący te słowa Andrzej Georg – członkowie naszego klubu oraz „przybrani” przez nas Ola Chruściel i Krzysztof Banot. „Kierował” nami zdalnie z Bielska-Bialej Czesław Zamorski, który, jak się okazało w ostatniej chwili, z powodów zdrowotnych nie mógł z nami wyjechać. Pomimo trudnych warunków pogodowych (niewiele okien pogodowych) i bardzo trudnych warunków śniegowo-lodowych (duże opadu śniegu i całkowite oblodzenia skał) uczestnicy wyjazdu dokonali wejścia na następujące szczyty: Breithorn 4164 m. n.p.m, Castor 4228 m. n.p.m, Pollux 4092 m. n.p.m. i Dom 4545 m. n.p.m., przy czym szczyt ten zdobyto podczas drugiego podejścia. Niestety niemożliwym stało się zdobycie Matterhornu 4478 m n.p.m. W okresie naszego pobytu nikt nie zdobył tego szczytu. Mam nadzieję, że ze szczegółowymi opisami z wejść na wyżej wymienione czterotysięczniki zapoznają nas sami zdobywcy tych szczytów.

W Zermatt rozpoczęto odliczanie do jubileuszu 150-lecia zdobycia Matterhornu. Uroczystości jubileuszowe odbędą się 14 lipca 2015 roku w Zermatt. Zdobywcy Matterhornu, z wyjazdu Klubu Wysokogórskiego w Bielskluj-Białej z lipcu 1980 roku, członkowie naszego klubu: Feliks Kohler, Czesław Zamorski i Andrzej Georg postanowili zorganizować wyjazd na ten jubileusz do Zermatt. Przy okazji zapraszamy członków tamtego wyjazdu i jego kierownika Jana Weigla do wyjazdu. Zapraszamy także do wspólnego wyjazdu tych innych członków naszego klubu i Klubu Wysokogórskiego w Bielsku-Białej, którzy zdobyli kiedykolwiek Matterhorn.

Andrzej Georg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *